Dar viena puiki naujiena! Makalius nuo šiol organizuoja ir žygius į kalnus! Leiskis į nepamirštamus įspūdžius žadančią kelionę į Slovakiją - nuostabi, žmogaus nepaliesta gamta, nakvynės kalnų nameliuose ir smagi kompanija! Kalnų energija suteiks jums jėgų visiems metams!

Ekstremalūs pojūčiai Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose! Kelionė autobusu su žygio vadu, ekskursijomis ir nakvynėmis kalnų trobelėse - 299 €!!!
Datos: 2016-06-27 8 d. Asmeniui už kelionės paketą 299 €;

             2016-07-23 8 d. Asmeniui už kelionės paketą 299 €
           2016-08-21 8 d. Asmeniui už kelionės paketą 299 €

Aukštieji Tatrai - tai aukščiausia Karpatų kalnų dalis, priklausanti Slovakijai. Nors Tatrų kalnai yra Slovakijos ir Lenkijos pasienio ruožas, tačiau didžioji kalnų dalis priklauso Slovakijai. Tai didžiulis nacionalinis parkas, kuriame vyrauja kalnai, įvairūs vandens telkiniai, gyvūnija ir augalija. Į šią kelionę gali važiuoti, bet kokio pasirengimo žmonės, nes visi žygiai yra nesudėtingi! Šioje kelionėje 6 dienas gyvensime kalnų trobelėse, kiekvienos dienos maršrutai drieksis Baltuosiuose ir Aukštuosiuose Tatruose. Čia daugiau nei 15 viršūnių siekia net 2500 m!
Kelionės organizatorius: Makalius
Kelionės data: liepos 23 - 30 dienomis
Kelionės kaina asmeniui: 299 €
Kas įskaičiuota į kelionės kainą?
Kelionė patogiu autobusu;
7 nakvynės kalnų trobelėse;
Bendras inventorius (palapinės, įranga maisto gaminimui, laipiojimo įranga);
Grupės ir kalnų vadovo paslaugos;
Kas neįskaičiuota į kainą?
Papildomos išlaidos Lenkijoje - apie 30 zlotų;
Transportui ir keltuvams papildomai turėkite apie 10 €;
Išlaidos maistui - apie 20 €;
Bielianska Jaskyna urvai – apie 8 €;
Pastabos:
Objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis;
1 diena (šeštadienis) 
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykstame į šiaurinės Slovakijos miestelį Tatranska Kotlina. Įsikuriame kalnų trobelėje ir ruošiamės šešių dienų žygiui Aukštųjų Tatrų kalnų teritorijoje. Šis maršrutas patiks tiek patyrusiam kalnų žygeiviui, tiek pirmus žingsnius kalnuose žengsiančiam keliautojui! Nakvynė kalnų trobelėje.

2 diena (sekmadienis)
Pusryčiaujame kalnų trobelėje. Po pusryčių keliaujame į netoliese esantį požeminį urvą Belianska jaskyna. Nuėję juo 1100 m. stebime stalaktitus ir stalagmitus, požeminius ežerėlius. Pasigrožėję nuostabiais gamtos vaizdais, pradedame žygį Baltųjų Tatrų kalnų teritorija. Žygio pradžioje eisime miškinga vietove, reljefui aukštėjant, mišką keis kalnapušės ir po truputį atsivers pirmieji vaizdai į kalnų viršūnes. Užkopę aukščiau, sustosime pailsėti kalnų trobelėje Chata Plesnivec (1290 m.). Pasistiprinę keliausime vaizdingomis pievomis ir medžiais negausiai apaugusia teritorija. Jeigu tik bus noro, galėsime sustoti prie Vielke Biele pleso ežero ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais. Vakarop pasieksime vieną gražiausių kalnų trobelių Slovakijoje Chata pri Zelenom Plese (1551 m.). Nakvynė kalnų trobelėje.

3 diena (pirmadienis)
Puikiai išsimiegoję ir papusryčiavę, ruošiamės kopimui į granito piramidės formos kalną Jahnaci Stit (2229 m.). Nors šis kalnas pagal aukštį yra tik 19-tas visoje Slovakijoje, tačiau sniegą pamatyti ir pajusti galėsime jau šią dieną. Kalno masyvas yra platus ir pakyla virš keturių slėnių, todėl nuo jo atsiveria puiki ir labai įvairi panorama. Jahnaci Stit gana populiarus tarp alpinistų, nes čia gausu įvairių maršrutų, kurie pasižymi skirtingu sudėtingumu. Kopdami į kalną, turėsime progą išbandyti kopimo su grandinėmis techniką. Žygiuojant kalnais, pakelyje matysime du kalnų ežerus, o jeigu pasiseks, sutiksime ir pirmąsias gemzes. Pasiekę savo tikslą ir pasivaikščioję kalnų viršūnėmis, nusileisime atgal į trobelę. Nakvynė kalnų trobelėje.

4 diena (antradienis)
Ryte pradedame žygį vingiuotu serpantinu ir užkopiame į Velka Svištovka (2037 m) kalną. Pasigrožėję puikia panorama, keliaujame šlaitu žemyn praeidami Skalnate pleso ežerą. Keliaujame iki Zamkovskio trobelės, kuri yra viena dažniausiai lankomų trobelių Aukštuosiuose Tatruose. Nuo trobelės keliaujame Maly Skryty Vodopad (1233 m) krioklio link taku, kuris veda nuostabaus slėnio viduriu ir Maly Studeny upelio pakrantėmis. Keliaujame iki Rainerova Chata - seniausios trobelės Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose. Jos įkūrėjas J. J. Rainer manė, kad tai palengvins turistų žygius, kai kalnuose būna blogas oras. Žygio pabaigoje pasiekiame Bilikovo kalnų trobelę, kurioje apsistosime nakčiai. Jeigu bus laiko, galėsime nusileisti iki Stary Smokovec kalnų miestelio ir paragauti vietinių patiekalų. Nakvynė kalnų trobelėje.

5 diena (trečiadienis)
Keliamės anksti ryte ir žygiuojame iki Zamkovskio trobelės. Minutėlę atsipūtę, pradedame kopti į statesnį šlaitą, nuo kurio atsivers didelis krioklys. Įveikę statesnį šlaitą, prieisime Teryho trobelę (2015 m). Joje galėsime šiek tiek pailsėti, atsigerti ypatingo skonio kalnų arbatos, paragauti kopūstų ar česnakų sriubos. Toliau keliaujame Velka Studena Dolina slėniu į Priečne (2352 m) balną. Čia teks kopti gan stačiu šlaitu, laikantis prie uolų pritvirtintų grandinių. Ne vienam tai yra rimtas išbandymas, reikalaujantis nemažai drąsos ir atidumo. Tačiau vaizdas, atsiveriantis nuo kalno viršūnės, atperka visus sunkumus ir baimes. :) Velka Studena slėnyje yra net 26 ežerai, o kai kuriose vietose net vasarą galima rasti sniego. Einame link Zbojnicka trobelės, kurioje galima prie krosnies išsidžiovinti drabužius, skaniai užkąsti ar apžiūrėti Tatruose gyvenančių gemzių fotografijas. Pabuvoję trobelėje, leidžiamės žemyn, kol pasiekiame Bilikovo trobelę. Nakvynė kalnų trobelėje.

6 diena (ketvirtadienis)
Papusryčiavę paliekame Bilikovo kalnų trobelę ir pradedame maršrutą, kuris mus ves miškingomis vietovėmis. Keliaujame link Horsky hotel Sliezsky Dom (1665 m) viešbučio, kuriame renkasi patyrę kalnų keliautojai, kurių tikslas - aukščiausia Slovakijos kalnų viršūnė Gerlachovsky štit (2654 m). Šiek tiek atsipūtę keliaujame Tatranska magistrala vietove ir grožimės Batizovske pleso ežeru bei alpinėmis pievelėmis. Prieiname nesudėtingą kalnų perėją Sedlo pod Ostravou (1966 m) nuo kurios atsiveria vaizdas į Popradske pleso ežerą, krioklį ir prie jo esančią kalnų trobelę. Fotografuojamės, dalinamės įspūdžiais ir nesudėtingu serpantinu leidžiamės žemyn. Vakarą praleidžiame įspūdingame slėnyje įrengtoje kalnų trobelėje Chata pri popradskom plese. Nakvynė kalnų trobelėje.

7 diena (penktadienis)
Ryte pasistiprinę kalnų žolelių arbata, pradedame paskutinį kelionės žygį į Rysy kalną (2499 m). Rysy viršūnė - viena gražiausių Aukštuosiuose Tatruose bei aukščiausia Lenkijoje. Nuo jos atsiveria vaizdas į Slovakiją ir Lenkiją, mat kalno viršumi driekiasi pasienio ruožas tarp šių valstybių. Savo ištvermę išbandyti norintys žygeiviai turės puikią progą iki kalnų trobelės Chata pod Rysmi (2250 m) užnešti "mini šerpo nešulį" ir už tai gauti sriubos ar itin skanios arbatos. Šerpas - žmogus į kalnų namelius užnešantis maistą, gėrimus t.t. Jo "kuprinė" gali sverti net 130 kilogramų! Kelionės metu eisime šalia kalnų upės, žygiuosime pro įspūdingus ežerus, krioklius, kopsime stačiu šlaitu, prisilaikant grandinėmis. Dviejų kilometrų aukštyje bus galimybė pailsėti kalnų trobelėje „Pod Rysmi“ ir pasiekti viršūnę, kuri susideda iš dviejų smailių. Vaizdas į visas puses - stulbinantis! Keliaujame žemyn. Nakvynė kalnų trobelėje.

8 diena (šeštadienis)
Anksti ryte tvarkome inventorių, dedame daiktus į autobusą. Saulei tekant, paskutinį kartą važiuodami grožimės Slovakijos Aukštaisiais Tatrais. Kelionė per Lenkiją. Vakare pasiekiame Lietuvą. Pirmas sustojimas Alytuje. Toliau vykstame į Kauną ir Vilnių.

Svarbu: kadangi ši kelionė yra kiek sudėtingesnė nei vienadieniai kalnų žygiai po Slovakijos Aukštuosius Tatrus, vietoje sportinių batelių pasiimkite turistinius batus su aulu, turėkite mažą kuprinę žygiams į kalnų viršūnes, tačiau pasiimkite ir didelę, 60 litrų talpos kuprinę.
Savaitė prieš žygį bus vykdomas grupės instruktažas. Galėsite pasišnekėti su grupės vadu ir detaliai aptarti Jums rūpimus klausimus.
Susigundei? 
Turi klausimų?

 

Rašyk mums Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ir mes atsakysime į Tavo klausimus!